Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » Koncert charytatywny - 19.04.2009 r.
27 października 2013 r. na zaproszenie LC Poznań Novus Mixed wziąłem udział w koncercie charytatywnym „Polak, Węgier, dwa bratanki”. Bogaty repertuar zaprezentowała orkiestra Sinfonietta... więcej
27/10/2013
W niedzielę 19 kwietnia 2009 Lions Club Poznań Novus Mixed zorganizował koncert charytatywny z cyklu „Zielony karnawał na pięciolinii”. AULA  NOVA Akademii Muzycznej w Poznaniu już po raz... więcej
19/04/2009

Koncert charytatywny - 19.04.2009 r.

W niedzielę 19 kwietnia 2009 Lions Club Poznań Novus Mixed zorganizował koncert charytatywny z cyklu „Zielony karnawał na pięciolinii”. AULA  NOVA Akademii Muzycznej w Poznaniu już po raz trzeci zapełniła się po brzegi naszą wierną publicznością.
W pierwszej części koncertu zabrzmiały utwory muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz ich Profesorów. Niewątpliwą atrakcją był występ kwartetu grającego na marimbach. Marimba to rzadko prezentowany instrument o rodowodzie afrykańskim. Utwór Albeniza na harfę i kontrabas w aranżacji naszego kolegi klubowego Piotra Czerwińskiego zakończył I cześć koncertu.
Zupełnie odmienny nastrój zapanował w II części koncertu. Rewelacyjny zespół rockowy ŻUKI z Bydgoszczy wraz z 28 muzykami z Filharmonii Poznańskiej zaprezentowali piosenki zespołu The Beatles. Maestro Marek Czekała, dyrektor Filharmonii Bydgoskiej nie tylko prowadził zespół muzyków w tak niecodziennym składzie, wyczarowując klimat lat 70 tych, ale prowadził konferansjerkę, iskrzącą się od dowcipów. Publiczność bawiła się znakomicie!
Dochód z koncertu, wspieranego również przez naszych sponsorów, przeznaczony zostanie na zorganizowanie nad morzem letniego obozu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci dotkniętych choroba zaniku mięśni.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy!

Michał Retelewski
LC Poznań Novus Mixed