Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy
27/10/2013
19/04/2009

Koncert charytatywny - 19.04.2009 r.

W niedzielę 19 kwietnia 2009 Lions Club Poznań Novus Mixed zorganizował koncert charytatywny z cyklu „Zielony karnawał na pięciolinii”. AULA  NOVA Akademii Muzycznej w Poznaniu już po raz trzeci zapełniła się po brzegi naszą wierną publicznością.
W pierwszej części koncertu zabrzmiały utwory muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnych studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz ich Profesorów. Niewątpliwą atrakcją był występ kwartetu grającego na marimbach. Marimba to rzadko prezentowany instrument o rodowodzie afrykańskim. Utwór Albeniza na harfę i kontrabas w aranżacji naszego kolegi klubowego Piotra Czerwińskiego zakończył I cześć koncertu.
Zupełnie odmienny nastrój zapanował w II części koncertu. Rewelacyjny zespół rockowy ŻUKI z Bydgoszczy wraz z 28 muzykami z Filharmonii Poznańskiej zaprezentowali piosenki zespołu The Beatles. Maestro Marek Czekała, dyrektor Filharmonii Bydgoskiej nie tylko prowadził zespół muzyków w tak niecodziennym składzie, wyczarowując klimat lat 70 tych, ale prowadził konferansjerkę, iskrzącą się od dowcipów. Publiczność bawiła się znakomicie!
Dochód z koncertu, wspieranego również przez naszych sponsorów, przeznaczony zostanie na zorganizowanie nad morzem letniego obozu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci dotkniętych choroba zaniku mięśni.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu serdecznie dziękujemy!

Michał Retelewski
LC Poznań Novus Mixed

Polak, Węgier, dwa bratanki

27 października 2013 r. na zaproszenie LC Poznań Novus Mixed wziąłem udział w koncercie charytatywnym „Polak, Węgier, dwa bratanki”. Bogaty repertuar zaprezentowała orkiestra Sinfonietta Polonia pod batutą Hansa – Christiana Eulera. Jednak największą atrakcją okazał się występ wspaniałego skrzypka Artura Banaszkiewicza.
Całość środków uzyskanych z koncertu przekazana zostanie na rehabilitację dzieci i młodzieży dotkniętej dystrofią mięśniową.

Paweł Cieśliński
LC Poznań Rotunda