Artykuły

Mikołaj dla dzieci - 28.12.2008 r.

Lions Club Poznań NOVUS MIXED od trzech lat pomaga chorym na zanik mięśni dzieciom i młodzieży. Rodzice tych skupili się w bardzo prężnie działającym Towarzystwie, co pozwala im wspierać się wzajemnie i walczyć o lepsze życie chorych.
Dla naszego Klubu jest więc pole do działania.
Trzykrotnie już pomogliśmy podopiecznym i rodzicom, płacąc za pobyty dzieci na turnusach wakacyjno-rehailitacyjnych. Środki na to uzyskujemy z naszych corocznych koncertów organizowanych wiosną oraz dzięki sponsorom wspierającym nas od lat. Corocznie Prezydenci i koledzy klubowi odwiedzają uczestników obozu, oczywiście nie z pustymi rękoma.
28 grudnia 2008 r. spotkaliśmy się z naszymi podopiecznymi na organizowanej przez Towarzystwo imprezie z Mikołajem.
Uzgodniliśmy z Towarzystwem, że najbardziej potrzebne są płaszcze kąpielowe. Kupiliśmy więc takie płaszcze dla wszystkich 27 podopiecznych, wszystkie płaszcze nasz sponsor zaopatrzył w wyhaftowaną nazwę naszego Klubu.
Nasza kandydatka na członka Klubu  zorganizowała występ jasełkowy młodzieży z Domu Dziecka nr II w Poznaniu.Był to naprawdę udany pokaz umiejętności aktorsko-wokalnych młodzieży pokrzywdzonej przez los, dla naszych podopiecznych.
Nasz Prezydent Adam Czymbor został pomocnikiem Mikołaja i paczki z płaszczami dodatkowo wypełnione słodyczami trafiły do naszych podopiecznych.
Impreza mikołajkowa to nie tylko paczki-prezenty, ale i niespodzianka. Towarzystwo postanowiło, że na ręce naszego Prezydenta Adama Czymbora złoży podziękowanie, czyli kryształowe serce, za co dziękujemy, ale wiemy też, że zobowiązuje to nas do jeszcze intensywniejszych działań na ich rzecz.
Mamy nadzieję, że tegoroczne spotkanie, zakończone słodkim poczęstunkiem, będzie jednym z wielu.
Nadal będziemy starać się pomagać podopiecznym, szykujemy kolejny koncert, a więc i kolejny wyjazd na obóz.

Krystyna Szulczewska
Past Prezydent LC Poznań Novus Mixed